Технологія мощеня

При підготовці до укладки бруківки у всіх випадках необхідно враховувати загальну ситуацію в районі будівництва: щільність ґрунту, наявність вібрацій, можливість руху ґрунту.

Фахівці стверджують, що якість покриття на 90% залежить від якості основи. Підготовка основи полягає в плануванні «корита» глибиною біля 25см. із закладкою водостоків. При цьому необхідно пам'ятати, що колота бруківка має природні нерівності, які сприяють затримці води, тому водовідведення необхідно робити більш вираженим, тобто майданчики і доріжки повинні бути більш опуклими. Як правило, профіль по сторонах площі мощення роблять з нахилами близько 3%.

Залежно від планованих навантажень  і  щільності ґрунту проводиться або ущільнення ґрунтового шару або робиться бетонна основа. На ущільнений шар  закладається щебенева «подушка» завтовшки біля 10см., фракція щебеня також залежить від планованих навантажень. На верхній шар щебеня наноситься шар змішай сухого гранвідсіву  і цементу (гарцовка) в пропорції 1:4, завтовшки 9-12см. Шари щебеня  і гарцовки бажано розділити геотекстилем. Застосування геотекстиля  значно підвищує якість основи і термін її служби. Геотекстиль був розроблений як елемент дорожнього покриття  для районів вічної мерзлоти. Його головне достоїнство в тому, що, розділяючи шари ґрунту і подушки, він перешкоджає просіданню щебеня в грунт. Крім того, цей матеріал чудово дренує воду, завдяки своїй міцності, геотекстиль виключає проростання бур'янів. Але разом з тим, геотекстиль значно збільшує вартість  мощення гранітною бруківкою.

Оскільки колота бруківка має досить значні допуски за лінійними розмірами, то в звичайних варіантах рядової кладки шви виходять рівними в одному напрямі. У зв'язку з цим, необхідно визначити напрями швів і рядів. Як правило, рівні шви роблять у напрямі руху.

Можливі варіанти кладки з рівними швами на всіх напрямках, проте в цьому випадку значно збільшиться їх ширина.

Мощення починають з двох крайніх рядів, по їх  верхній площині натягаються нитки, що вказують рівень і напрямок мощення. Камені укладають в гарцовочний  шар за допомогою молотків, дотримуючись рівня натягнутих ниток.

Після того, як брущатка укладена, шви замулюються, за допомогою гранвідсіву і води.

Не дивлячись на простоту, що здається на перший погляд, мощення вимагає спеціальних навиків і досвіду. Щоб уникнути помилок і розчарувань його краще довірити професіоналам, які володіють необхідними навиками, знаннями, кваліфікацією і дають гарантію якості.

Мощення бруківки досить дорогий елемент впорядкування присадибної ділянки, бригади шабашників з радість погодяться виконати цю роботу дешевше, ось тільки результат часто буває плачевним, а переробити – це завжди набагато дорожче. Мощення бруківки, такий вид впорядкування, коли порушення технології може привести  до того, що почне ламатися край доріжки, просяде майданчик, вода стане затікати  в гараж або підмостка біля будинку збиратиме воду під фундамент. Тому дуже важливо відповідально підійти до вибору підрядчика.